Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
odbędzie się 01.09.2014.
godz. 09.00 dla klas II, III oraz 4tor
godz. 11.00 dla klas pierwszych

Egzaminy poprawkowe maturalne (pisemne i ustne) - 26.08.2014r. (wtorek) - zbiórka 8.15

Kiliński – Powstańcom ‘44

Trzeba uważać: czas się zbyt łatwo w przeszłość zamienia

Krzysztof Kamil Baczyński

Entropia słowa – Literacka Mapa Warszawy - akcja organizowana z inicjatywy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Biura Edukacji w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej przypadła w tym roku na dzień 10 czerwca. Celem  projektu jest nie tylko przybliżenie osiągnięć literackich warszawskich twórców, ale przede wszystkim ożywienie pamięci o obecności literatury w Warszawie. Tegoroczny happening zbiegł się z 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i poświęcony był literaturze związanej z tym wydarzeniem.

Między 12.30 a 13.30 uczniowie Technikum Organizacji Reklamy oraz Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego, podobnie jak setki młodzieży z innych warszawskich szkół, składali hołd Powstańcom Warszawskim czytając ich wiersze i fragmenty prozy. Projekt świetnie wpisał się nie tylko w przestrzeń kulturalną Żoliborza i Warszawy, ale także w pamięć młodych ludzi. W Parku S. Żeromskiego przy pomniku Aliny nasza młodzież czytała fragmenty prozy Mirona Białoszewskiego otoczona plakatami przedstawiającymi Powstanie Warszawskie, wykonanymi przez uczniów tej szkoły oraz słonecznikami, o których w pamiętniku wspominał pisarz. Druga grupa uczniów na Starówce prezentowała wiersze Baczyńskiego, Gajcego, Trzebińskiego, śpiewała piosenki powstańcze przy akompaniamencie gitar, rozdawała przechodniom karteczki z cytatami poezji, przewiązane biało-czerwonymi wstążkami.

Dramaturgię chwili potęgowała świadomość młodych ludzi, że należą do drugiego pokolenia wychowywanego w wolnej Polsce, a oddają cześć pierwszej generacji młodzieży urodzonej po odzyskaniu niepodległości, która nie miała szansy cieszyć się swoją młodością, ,,dorosła do śmierci”: ,,Trze ­ ba nam te ­ raz umierać/By Pol ­ ska umiała znów żyć” – mówili ustami uczniów z Kilińskiego wskrzeszeni przez słowo poetyckie Kolumbowie.

Akcji towarzyszyły rozmowy uczniów z przypadkowymi spotkanymi osobami z kraju i zagranicy na temat Powstania Warszawskiego, które słuchały poezji i przyglądały się młodzieży ubranej w powstańcze hełmy, mundurki harcerskie, biało-czarne stroje z powstańczą opaską na ręku.

Zakończenie imprezy miało miejsce w Kinie Atlantic podczas niezwykłego spotkania z twórcami filmu ,, Miasto 44”, reżyserem Janem Komasą, młodymi aktorami, powstańcami oraz przedstawicielami grupy rekonstrukcyjnej, która brała udział w produkcji filmu.

27.06.2014r. o godz. 9.00
odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Po odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandarów głos zabrała Pani Dyrektor Maria Witomska-Rynkowska gratulując i życząc miłych wakacji. Pani Dyrektor przypomniała o bezpieczeństwie w trakcie spędzania czasu wolnego. Następnie wyróżnionym uczniom wręczono nagrody i świadectwa. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania do klas, podczas których rozdano świadectwa.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW  POPRAWKOWYCH 2013/2014

SIERPIEŃ 2014r.

MATEMATYKA     -  25.08.2014 r. (poniedziałek)  godz. 8.30

J. POLSKI              -  25.08.2014 r. (poniedziałek)  godz.  8.30 (wszyscy, klasa 3LB1 i 3LC1)